Bohušovická mlékárna patří k nejstarším v Čechách

Poslat přátelům @
  • 11. 11. 2014
  • Kvalita

Je to už dávno, co Bohušovická mlékárna oslavila 100 let své existence, a proto se může chlubit svojí bohatou historií. Téměř po celou dobu svého fungování měla výsadní postavení mezi českými mlékárnami, a to i přesto, že ji mnohokrát hrozil zánik.

Byla založena v roce 1901 jako Rolnické mlékařské družstvo Bohušovice-Brňany a velkého rozmachu dosáhla především za první republiky, kdy se stala první vzorovou a zkušební mlékárnou v ČSR. Postupně docházelo k její další modernizaci. Za zmínku stojí především prvenství v uvedení sáčkového mléka na náš trh, díky švýcarskému stroji Bertopack.

50 různých chutí

Bohušovická mlékárna dnes vyrábí 11 druhů mléčných výrobků v téměř 50 příchutích. Mezi ně patří jogurty, tvarohy, zakysané smetany, mléčné nápoje, smetany do kávy, ale také probiotické výrobky a smetanové omáčky. V Bohušovické mlékárně, a.s. pracuje 100 zaměstnanců, kteří denně zpracují 55 tisíc litrů čerstvého kravského mléka. Na trhu České republiky a Slovenska je mlékárna známa především sortimentem smetan do kávy Kapucín a termizovaných krémů Bobík. S Tesco spolupracuje Bohušovická mlékárna již od roku 1996, dodává mu více než 30 svých výrobků a vyrábí pro něj ochucené tvarohy, prodávané pod privátní značkou Tesco.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se