Uzeniny od Pejskara

Poslat přátelům @
  • 11. 11. 2014
  • Kvalita

Příběh českého „uheráku“ jménem Poličan

Poličan, český salám, jehož název garantuje kvalitu. Možná si právě dnes dáte tento „český uherák“ k večeři a možná by vás také zajímalo, že ho kdysi vymyslel jeden šikovný uzenář. Jak to tehdy v roce 1976 začalo?
Historie této delikátní uzeniny sahá do poloviny sedmdesátých let minulého století. Byla to doba nedostatku všeho, včetně trvanlivého salámu uherského typu. Masný závod, firma Pejskar z Police nad Metují, dostal proto za úkol vyvinout novinku vhodnou pro Československý trh. Zadání na výrobu fermentovaného masného výrobku se poličtí řezníci zhostili opravdu skvěle. Pod vedením Vendelína Kulicha se podařilo vyvinout trvanlivý salám uzený studeným kouřem, který dostal jméno po místu, kde vznikl – Poličan. Specialista Vendelín Kulich zaškoloval uzenáře po celé republice a naučil přípravu tohoto salámu i další masny po celém Československu. Původní trvanlivý salám, vyráběný podobným technologickým postupem a podle rad řeznického mistra Kulicha, je k dostání v řadě Pravá chuť, která v maloobchodní síti Tesco představuje tradiční české speciality.

Kvalita je na prvním místě

Dnes patří firma Pejskar mezi pět největších výrobců trvanlivých salámů v České republice. V konkurenci zahraničních masných výrobků zůstává Poličan pojmem i zárukou kvality. Tu je ovšem nutné několikrát týdně kontrolovat a zaměřovat se i na hygienické předpisy. „Množství masa, doba zrání, vzhled, ale i chuť salámů musíme pravidelně kontrolovat“, říká Kamil Sládek, současný obchodní ředitel pro klíčové zákazníky a poradce majitele firmy Pejskar. František Hlavatý ze společnosti Tesco dodává: „Na našich pultech nabízíme od firmy Pejskar nejen Poličan Pravá chuť, ale i další salámy jako je vysočina, paprikáš, herkules, lovecký salám, šunkový salám nebo špekáčk,y a doufáme, že se naše spolupráce bude nadále rozvíjet.“

Vyzkoušejte i vy skvělé výrobky našeho dlouholetého dodavatele. Přejeme dobrou chuť!

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se