Maso a dieta: jakému dát přednost a jak ho upravit?

Poslat přátelům @
  • 15. 9. 2015
  • Dietní jídlo
  • Zdraví
  • Maso

Drůbež

Drůbeží maso je vhodnou součástí diety. Z kuřete si vybírejte zejména jeho prsní část a pokud ji chcete ještě o něco méně tučnější, zbavte ji kůže. Kuře připravíte na grilu se zeleninou, v troubě, či na kapce oleje na pánvi. Výborné při dietě je také krůtí maso, které je ještě libovější.

Libové červené maso

Jednou za čas si můžete dopřát i červené maso, vybírejte ale kvalitní část masa bez přebytečného tuku. Z hovězího a vepřového je to pak panenka nebo zadní část, z jehněčího kýta a z telecího kotlety. Maso zbavte viditelné části tuku a grilujte ho či opékejte na troše oleje. Chybu neuděláte, ani když maso naložíte předem do oleje s bylinkami.

Ryby

Ryby jsou důležitou součástí jídelníčku a měly by se objevit na talíři ideálně jednou týdně. Vybírejte zejména mořské ryby jako tuňáka či lososa. Obsahují zdraví prospěšné látky, konkrétně nenasycené mastné kyseliny Omega-3. Stejně jako maso ryby připravte na grilu nebo zapečte v alobalu se zeleninou, například s fazolkami či chřestem. Ochutnejte tresku s avokádovou omáčkou

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se