Tipy na vánoční dárky s tématem: gastronomie

Poslat přátelům @
 • 30. 11. 2014
 • Americká kuchyně
 • Do mikrovlnné trouby
 • Bezlepkové jídlo

Ani letos se vám nevyhne kupování dárků pro své blízké? Vybrali jsme pro vás ty nejoblíbenější inspirace na vánoční překvapení se zaměřením na jídlo a vše, co s ním souvisí.

Nejlépe se vybírají dárky pro ženy, protože ty většinou potřebují zkrátka vše. Pokud je paní navíc vášnívou kuchařkou, potěší ji prakticky cokoliv, co se týká vaření. Z těch levnějších dárečků se vždy hodí např. chňapka, kuchyňská zástěra, vařečky, kuchyňské pinzety, solničky, hmoždíř či kořenky. Pokud hodláte zainvestovat, nikdy se neztratí pořádné nádobí, měděné hrnce, kvalitní pánve a pekáče, kuchyňský robot, servírovací sady nebo profesionální kráječ na pečivo a uzeniny. Skvělým dárkem jsou také knihy o vaření, ideálně pak kuchařka na míru.

S dárky pro muže to může být složitější, ale každý muž, který je v kuchyni jako doma, ocení kvalitní nůž, stojan na nože, brusku, gril či potřeby na grilování, ale také třeba vtipnou zástěru nebo školu vaření. Muže, kteří milují doma dělané stejky, potěší také speciální kuchyňský teploměr, se kterým si připraví maso přesně tak, jak jej chtějí.

Dárky pro děti, které se v kuchyni nejen motají, ale i rádi přiloží ruku k dílu, mohou pomoci vám i jim. Těm nejmenším pořiďte třeba dětskou kuchyňku, s níž mohou bezpečně vařit. Starší kuchaříčci budou nadšeni ze své vlastní zástěry, kuchařské čepice nebo obrázkové kuchařky pro děti.

A jaké zvolit dárky pro prarodiče? Babičky a dědové bývají často skromní a spořiví, proto se nebojte jim dopřát nové kvalitní vybavení, které by si sami nepořídili, např. struhadlo, nové vařečky, minutku, kvalitní nože, varnou konvici nebo mixér. Designové kousky vybírejte pro sebe, prarodičům kupujte dárečky tak, aby jejich užívání bylo hlavně praktické a pohodlné.

Kupujete dárečky, které obdarovaní užijí v kuchyni? Napadají vás nějaké další tipy na dárky, které potěší? Podělte se o ně s ostatními do komentáře, inspirace není nikdy dost!

KOMENTÁŘE (2)

 • Zdenek Spálený
  04.12.2014 17:28

  Tu kuchňku jsme u vás koupili, myslím, že budeme celý leden jen "vařit" :))

  Odpovědět
 • Magda Rettigová
  15.12.2014 14:27

  Já budu kupovat nějaké dobroty z Tesco finest a dělat balíčky našim seniorům, z toho budou mít radost :)

  Odpovědět
↓ Načíst další komentáře…

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se