Nahlédněte do budoucnosti díky vánočním tradicím

Poslat přátelům @
  • 22. 12. 2014
  • Klasická česká kuchyně

S Vánoci je spojeno mnoho pověr. Věříte na ně? Vyzkoušejte vánoční zvyky a tradice, které umí předpovědět budoucnost!

Najděte hvězdičku.

Nejjednodušším a stále velmi rozšířeným zvykem, který vám na Štědrý den prozradí, jak se vám bude dařit, je rozkrojení jablíčka. Hvězdička poukazuje na štěstí, úspěch, spokojenost a zdraví. Křížek značí pravý opak.

Hlavně vydržet...

Pouštění lodiček ze skořápek vlašských ořechů je snad jedna z nejromantičtějších tradic. Nejlepší je, pokud trávíte Štědrý večer v hojném počtu, protože čím více lodiček, tím lépe se odhaduje význam symboliky. Pokud vaše lodička utvoří kruh s ostatními, znamená to pevné pouto s rodinou. Jestliže se ocitne uvnitř kruhu, budete zřejmě potřebovat pomoc a ochranu. Když lodička pluje zmateně, zmatená bude i vaše životní cesta. Ale pokud vaše lodička vydrží nejdéle hořet, budete mít šťastný a dlouhý život. Výkladů je spousta, vždy si však můžete vymyslet své vlastní, třeba jen ty pozitivní.

Ještě jsme nelili olovo!

Staré vánoční zvyky a obyčeje mohou být v dnešní době obtížně proveditelné. Pokud vás ale lití olova nadchlo, nenechte se odradit! Olůvka seženete třeba v rybářských potřebách a plecháček možná budou mít babičky a dědové doma. Pak už stačí jen rozehřát olovo nad svíčkou a vlít do hrnce se studenou vodou. Po vychladnutí můžete z výsledného tvaru vyčíst, co vás čeká, a to buď dle své fantazie nebo tradičních výkladů. Kříže, vlnovky, porušené tvary naopak neznačí nic pěkného. Naopak uzavřené kruhy a ovály, rovné čáry, čtverce a trojúhelníky znamenají bohatství, štěstí a zdraví.

Ať už dodržujete tyto nebo jiné vánoční zvyky a tradice, přejeme vám, abyste v nich nalezli jen tu nejkrásnější budoucnost a Štědrý večer se vydařil přesně podle vašich představ.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se