Štědrovečerní tabule: menu, tipy, inspirace

Poslat přátelům @
  • 23. 12. 2014
  • Klasická česká kuchyně
  • Do trouby
  • Grilování
  • Na pánev
  • Studená kuchyně

Štědrovečerní menu na více způsobů

Pokud si potrpíte na tradice, určitě na vašem stole nesmí chybět rybí polévka, kapr a bramborový salát. Jestliže kapra nepřipravujete, protože vám vadí pachuť rybiny, doporučujeme jednoduchý trik – po naporcování naložte kousky na pár hodin do mléka. Před obalením osušte kapra papírovými utěrkami. Pokud vás ani tímto trikem nepřesvědčíme, můžete kapra nahradit jinou rybou, třeba lososem. V mnohých rodinách své místo při štědrovečerní večeři našly kuřecí či vepřové řízky, které s bramborovým salátem samozřejmě také skvěle ladí.

Dejte bramborovému salátu tvar

Bramborový salát se připravuje v každé rodině jinak. Ať už je váš recept jakýkoliv, skvělým nápadem je podávat salát na ploché míse, kde z něj můžete „vytvarovat“ třeba vánoční stromek, hvězdu, kapra nebo sněhuláka. Výsledný tvar dozdobíme pokrájenými paprikami, hráškem, ale i majonézou a vajíčky. Takto podávaný bramborový salát zaručeně nadchne děti i dospělé a váš štědrovečerní stůl bude opět o něco zajímavější.

Hlavně nezapomenout na... nic!

Na štědrovečerní tabuli by nemělo nic chybět, protože dle tradice se od stolu neodchází. Nezapomeňte si proto na dosah připravit vše, co je potřeba: polévku, hlavní jídlo, pití, sůl, ale také vývrtku, otvírák, naběračku a další servírovací potřeby. Přidejte i pár kousků cukroví jako malý dezert. Vhodné je umístit na stůl také pár krajíčků chleba jako první pomoc, kdyby někomu zaskočila kostička. Je toho opravdu hodně, že ano? Štědrovečerní stůl si proto nachystejte s dostatečným předstihem. Jen tak máte jistotu, že na nic nezapomenete a současně zůstanete ve správné vánoční pohodě.Jak připravujete štědrovečerní stůl vy? Doplňujete slavnostní menu třeba o nějaký štědrovečerní předkrm nebo dezert? Podělte se s námi o vaše nápady do komentáře!

KOMENTÁŘE (1)

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se