Novoroční jídla plná štěstí i bohatství

Poslat přátelům @
  • 29. 12. 2014
  • Klasická česká kuchyně
  • Řecká kuchyně
  • Americká kuchyně
  • Kyselé jídlo
  • Rychlý recept do 30 minut

Přivítejte nový rok pozitivně a s dobrými vyhlídkami! Ačkoliv astrologové předpokládají, že podobně jako v posledních letech bude nepříliš příznivá konstelace planet, v neharmonii je zejména Uran s Plutem, můžeme to zvrátit. Novoroční jídlo prý dokáže divy, věříte?

Tradiční čočka pro bohatství

Peníze sice nejsou všechno, ale je příjemné je mít. Proto si nezapomeňte připravit tradiční novoroční čočku. Ať už se rozhodnete pro polévku nebo čočku na kyselo, tato luštěnina by vám podle pověry měla zaručit dostatek peněz po celý nový rok. A pokud na pověry nevěříte, tak alespoň skvěle pročistíte povánoční přejezený organismus.

Kuře, husu ani králíka ne!

Na novoročním stole by se nemělo objevit nic, co létá nebo je rychlé. S kuřetem, kachnou a husou prý štěstí ulétne do nebe, naopak zajíc by nám jej odnesl do hlubokého lesa.

Inspirujte se v zahraničí

Řekové (a někteří další jihovýchodní Evropané) připravují na Nový rok speciální koláč, do kterého zapékají minci. Kdo ji ve svém kousku objeví, bude mít po celý rok štěstí. Seveřané jedí tradičně rybu, neboť věří, že kdo si ji dá, nebude po celý rok strádat hladem. Američané zase pečou kukuřičný chléb, který by měl zaručit bohatství.

Ať už si připravíte tradiční čočku nebo vyzkoušíte i zahraniční tipy na štěstí a bohatství, přejeme vám, abyste rok 2015 prožili především ve zdraví a spokojenosti!

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se