Afrodiziaka na talíři

Poslat přátelům @
  • 30. 1. 2015
  • Sladké jídlo

Polévka je grunt, to jistě víte. Ale pokud váháte, zda patří například do valentýnského menu, hned s tím přestaňte. Patří! Ideální je chřestový nebo celerový krém. Oba tyto druhy zeleniny mají totiž silný povzbuzující účinek, především co se týče mužské potence.

Jemnější a stejně vhodná může být dýňová polévka, ideálně se zázvorem, který prohřívá a povzbuzuje. Stejně jako spousta dalších bylinek a koření: rozmarýn, tymián, pepř… Pokud se to hodí, nezapomínejte ani na česnek, bazalku nebo koriandr.

Na rozjezd

U předkrmu zkuste vsadit na salát. Vitamíny a minerální látky z čerstvé zeleniny jsou pro tělo dobré tak jako tak, ale přidejte k ní ještě pár ingrediencí. Třeba grilované krevety nebo jiné mořské plody plné zinku, důležitého pro vaše libido.

Nejlepší jsou z tohoto pohledu čerstvé ústřice. Jestli si na ně troufáte a dokážete je sehnat skutečně dobré a opravdu čerstvé, směle do toho! Vždyť je jedl i Casanova, dokonce prý padesát kousků každé ráno.

Že nemáte rádi mořské živočichy? Pro vás jsou tady mandle, ořechy, dýňová nebo třeba slunečnicová semínka. I ta nabídnou hodně zinku a kromě toho také vitamín E, silný antioxidant, který prospívá vitalitě každé buňky.

Hlavní chod pro náročné

Nebojte se podávat kus pořádného masa. Z uzobávání salátu nenaberete sílu „na velkou noc“. Dobré je jehněčí, hovězí – zkrátka maso s vysokým obsahem železa.

Pokud byste raději něco lehčího, zvolte rybu. Skvělý je tuňák, u něhož ani odpůrci ryb nepoznají, že jedí rybí maso. Nebo se pusťte do mořských plodů ve velkém. Příprava garnátů, krevet, humrů nebo mušlí je časově nenáročná a výsledky chuťově – i potentně – geniální.

Co je sladké, co je hříšné

K největším rozkoším, které můžete servírovat nejen na svátek zamilovaných, pak patří dezerty. Jaké budou nejlepší zárukou vášnivé noci?

Čokoládové fondue, čokoládový dort, čokoládová pěna… jednoduše čokoláda. Obsahuje totiž přírodní amfetamin fenyletylarnin, díky němuž zintenzivňuje pocity rozkoše a vnímání blízkosti, lásky.

Kromě toho čokoláda vylepšuje náladu – za to může zase serotonin. Nesmíme zapomenout, že skvěle obalí nervy a vykouzlí blažený úsměv na tváři každého čokoholika.

Navrch se nebojte použít špetku dráždivého koření. Skořice i hřebíček dokážou rozproudit krev, doslova zahřívají a prokrvují. Podobně je na tom také chilli nebo kajenský pepř. Co na první pohled vypadá jako zvláštní kombinace, chutná přímo božsky!

Na lásku!

K dobrému afrodiziakálnímu jídlu patří samozřejmě i dobré, ideálně opět povzbuzující pití. Perlivá vína „motají“ hlavu poměrně snadno. Zvlášť s jahodami, jejichž zrníčka obsahují další dávku zinku, o kterém už víte, že je potřeba.

Dobrou variantou je také svařené víno se skořicí, nebo můžete sáhnout po sladké medovině. Vždycky byla nápojem novomanželů. Horká zahřeje a sladká chuť medu povzbudí chuťové buňky k dalšímu vzájemnému objevování.

A chcete-li nalít své lásce opravdu něco výjimečného, pusťte se do bylinek. Například tzv. kotvičník zemní je silným afrodiziakem a čaj z něj zahřeje i povzbudí. Reguluje totiž hladinu pohlavních hormonů mužů i žen.

Každé správné afrodiziakum ale potřebuje nějakou chvíli, aby zabralo. A samozřejmě také to správné množství. Nicméně nepřejídejte se. Valentýnskou večeři nebo jiný výjimečný večer pojměte jako možnost spojit požitek z jídla s požitkem z přítomnosti toho druhého. A tušením toho, co bude po dobře zvoleném jídle následovat.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se