Superpotraviny pro srdce: tyto mu dodají energii!

Poslat přátelům @
  • 26. 1. 2016
  • Zdraví

Červené jahody pro správnou funkci srdce

Ne nadarmo se označují jahody za ovoce lásky. Jsou totiž bohaté na kyselinu listovou, která příznivě působí na činnost srdce. Proto tuto červenou dobrotu zařaďte do svého jídelníčku co nejčastěji. Určitě to nebude žádný problém, na pultech obchodu je nalezneme skoro po celý rok.

Avokádo plné kvalitních tuků

Uvádí se, že jedno avokádo je až z 20 % tvořeno tuky - dobrými a zdravými tuky. Podporují funkci našeho srdce a bojují proti kardiovaskulárním chorobám. Je prokázáno, že pokud nahradíte 5 % kilojoulů z nenasycených tuků (sýry, maso, máslo…) stejným množstvím tuků mononasycených (např. z avokáda), snížíte riziko infarktu až o třetinu.

Zázrak jménem borůvky

Borůvky obsahují nejen velké množství vitamínu C, ale také antioxidanty a flavonoidy. Navíc bojují i proti cukrovce, žaludečním vředům, vysokému krevnímu tlaku a hlavně i proti srdečním chorobám. Nečekejte na léto, až vyrazíte s hrníčky do lesa, dopřávejte si je, co nejčastěji to půjde. V obchodě naleznete fialové bobulky po celý rok ve zmraženém stavu.

Kouzelný česnek

O antibiotickém zázraku se jménem ,,česnek” toho bylo napsáno už mnoho, Už málo se ale mluví o tom, že snižuje i hladinu cholesterolu a je tedy úspěšným válečníkem v boji proti chorobám cév a srdce. Konzumovat ho můžete samostatně, nebo si můžete připravit česnekovou polévku, která je lékem snad úplně na všechno.

Granátové jablko

Toto úžasné ovoce, které u nás není tak často využíváno při přípravě pokrmů, jak by si zasloužilo, v sobě skrývá mnoho zdraví prospěšných látek. V každém plodu se ukrývá až 600 semen, které jsou sice z větší částí tvořené vodou, ale ten zbytek zabírá sodík, draslík a spoustu vitamínů. Granátové jablko tak přispívá ke snížení rizika vzniku kardiovaskulárních chorob, vzniku osteoporózy a rakoviny.

Mandle nejen na hubnutí

Mandle nás podle vědců dokážou úspěšně zbavit kil, pokud je budeme konzumovat pravidelně. To ale není jejich jediná pozitivní vlastnost. Obsahují flanoidy, které, pokud jsou zastoupeny v jídelníčku dostatečně, dokážou snížit riziko kardiovaskulárních chorob až o 22 %. Myslete na to, až si budete vybírat

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se