Svezte se na krémové vlně cupcaku

Poslat přátelům @
  • 5. 2. 2015
  • Sladké jídlo

A proč jsou tolik oblíbené nejen mezi profesionály, ale i mezi cukrářskými začátečníky? Jde totiž o jednoduchý dezert, který není nijak náročný na přípravu, a když se jej rozhodnete upéct, potřebné ingredience najdete téměř vždy ve své lednici a spíži.

Nejen díky chuťovým rozmanitostem a barevným kombinacím, které pečení cupcakes nabízí, se staly oblíbenou pochoutkou po celém světě. Co je ale důležitější, staly se i koníčkem mnoha jedinců a zájmových spolků. Osamělí milovníci cupcakes pečlivě vedou své blogy, na kterých sdílí svoje potěšení z každého upečeného kousku, ale také z nových, neotřelých chuťových variací a různých motivů zdobení.

Pro nejeden spolek se tento dezert stal i velkou výzvou. Můžete se totiž setkat s různými soutěžemi, kde vznikají největší, nejoriginálnějších, nejchutnější a další nej… cupcakes. Jeden takový se uskutečnil i v loňském roce v Brně. Na akci se sešlo asi šest desítek lidí, 24 nadšených pekařů v 18 týmech a spousta mlsounů, kteří přišli degustovat a inspirovat se. Aby to ale nevyznělo tak, že je cupcake pouze česká záležitost. Například ve Spojených státech se koná prozatím největší „syposium cupcakeářů“. Tato akce obřích rozměrů prochází napříč několika státy. V Kanadě se můžete setkat s národním Dnem Cupcakes a různými menšími soutěžemi konanými po celém světě s cílem najít ten nej cupcake.


KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se