Rychlý oběd: 10 tipů na skvělé recepty

Poslat přátelům @
  • 11. 2. 2015
  • Do trouby
  • Na pánev
  • Recept pro muže
  • Rychlý recept do 30 minut

Když jsme doma


Toast s anglickou slaninou, grilovanými žampiony a rajčaty: 15 min

Tousty jsou skvělá rychlovka, kterou zvládne i úplný začátečník. Výhoda je, že si je můžete připravit skoro se vším, co najdete v lednici. Kombinujte různé slaniny, salámy i šunky, nebojte se přidat rajče nebo papriku a také sýry.


Chléb pita se zeleninou a jehněčím masem: 15 min

Pita chléb je skvělá věc – nám nejvíce chutná s jehněčím masem, ale můžete jej naplnit třeba i kuřecím, vepřovým nebo hovězím. Zeleninu přidejte dle chuti, doplňte jej bílým jogurtem, zakysanou smetanou nebo majonézou. Fantazii se zde meze rozhodně nekladou!


Těstoviny s parmazánem a chilli: 15 min

Italové vědí, že odpolední odpočinek je důležitý. Možná proto jsou jejich recepty často velmi snadné a rychlé, aby jim na kýžený relax zbylo co nejvíce času. Za 15 minut si připravíte třeba skvělé těstoviny s parmazánem a chilli, které s naším receptem chutnají jako ty pravé italské.


Kuřecí špízky v sezamu: 20 min

Kuřecí maso je lehké, zdravé a rychlé na přípravu. Namísto klasického opečení kuřecího prsa z obou stran si připravte špízky v sezamu – trvá to jen o chviličku déle, ale chuť je prostě báječná! Kdo by byl řekl, že vás tato delikatesa stála jen 20 minut času...


Kuřecí játra na víně s rýží: 25 min

Tady není co dodat! Nebo znáte nějaké jiné jídlo, které si i s přílohou připravíte za 25 minut a chutná takto neodolatelně? Kuřecí játra na víně jsou skutečná delikatesa, která vám zlepší den.

Rychlovky do práce


Exotický ovocný salát: 15 min

Ovoce obsahuje mnoho vitamínů, ale také cukrů, a tedy i energie. Připravte si do práce náš ovocný salát, který zasytí a dodá potřebné síly na odpolední pracovní výkon!


Obložený chléb se salátem a rostbífem: 15 min

Obložené bagetky a chleby jsou ideálním pracovním oběděm. Pokud si je budete připravovat doma, nezabere vám to více jak pár minut času a navíc výrazně ušetříte. Domácí bageta s rostbífem vás vyjde až o polovinu levněji než v restauraci!


Kus kus se švestkami, rozinkami a mandlemi: 15 min

Honí vás mlsná? Připravte si sladký oběd v podobě kus kusu se švestkami, rozinkami a mandlemi. Výhoda je, že ho připravíte za 15 minut a můžete jej jíst studený... chutná prostě skvěle!


Zeleninový salát s kousky grilovaného kuřecího masa: 20 min

Saláty jsou ideální zdravou variantou rychlých obědů. Tím, že jsou lehké, se vám po jejich konzumaci nebude chtít spát a můžete být po obědě výkonnější. Kuře můžete vyměnit za tuňáka, přidat vajíčko nebo si vymyslet vlastní kombinaci dle chuti.


Brokolicová pomazánka s žervé a lněným semínkem: 20 min

Pomazánky prostě milujeme. Vyzkoušejte naši brokolicovou – doma jí můžete připravit celou mísu a do práce si vzít jen jednu porci. Cestou se stavte pro čerstvé pečivo a perfektní lehký oběd máte připraven!

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se