Tvaroh jako pomocník při hnubnutí

Poslat přátelům @
 • 4. 3. 2015
 • Dietní jídlo
 • Vegetariánské jídlo
 • Studená kuchyně

Tvaroh je skvělá výživná pochoutka, kterou do svých jídelníčků zařazují nejen ti, kteří mají v úmyslu zhubnout. Pokud však chcete nějaké to kilo shodit, určitě se při výběru tvarohu soustřeďte na ty méně tučné. Nemusíte volit pouze tvaroh odtučněný, naopak je vhodný tvaroh polotučný, který v sobě obsahuje více cenných látek.

Výhody tvarohu jsou mnohé - díky obsaženým látkám podporuje činnost mozku, je lehce vstřebatelný a můžeme z něj připravit nespočet jídel, takže se jej nepřejíme. Při dietě jsou doporučovány jednoduché pomazánky, které připravíme přidáním různých surovin dle chuti. Vyzkoušejte třeba tvarohovou pomazánku s řeřichou a chia semínky, nebo rybí pomazánku s tvarohem.

Hodí se i jako lehká svačinka nebo dezert, který snadno přichystáme smícháním s čerstvým ovocem, lesními plody, ale i medem a ořechy. Přidat můžete i müssli dle chuti.

A kdy si jej dopřát? Kdykoliv! Připravte si báječnou snídani, která nastartuje váš den, dejte si jej k svačině nebo připravte své rodině lehkou “pomazánkovou” večeři s celozrnným pečivem.

Máte svůj oblíbený recept na dietní tvarohové jídlo? Přihlaste se nebo se registrujte a podělte se o něj s ostatními!

KOMENTÁŘE (1)

 • Vera Bradova
  11.01.2016 22:20

  zdrave se stravovat

  Odpovědět

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se