Zeleninová kaše: Dobrota, která zasytí

Poslat přátelům @
  • 6. 1. 2017
  • Dietní jídlo
  • Vegetariánské jídlo
  • Zdraví

Rychlá celerová kaše

Věděli jste, že kořen celeru je bohatý na vitamin B, draslík, hořčík, vápník a železo? Lahodná celerová kaše vás tedy nejen zasytí, ale také vám dodá mnoho důležitých látek, které vaše tělo nezbytně potřebuje. Další výhodou je, že je velmi jednoduchá na přípravu. Můžete si ji tedy uvařit večer na další den do práce, nebo o víkendu, když zrovna máte nabitý program.

Jáhlovo-květáková kaše

Jáhlovo-květáková kaše je oproti celerové lehce náročnější na přípravu. Její chuť však stojí za to! Společně s česnekem tvoří skvělou symfonii chutí, které vás pohladí na jazyku. Nezapomeňte si však po jejím snědení vyčistit zuby. Nikdo z vašich blízkých přece nemusí vědět, že jste si před chvíli pochutnávali na česnekové lahůdce.

Jemné pyré z batátů a parmazánu

Pro opravdové gurmány jsme připravili pochutinu v podobě lahodného pyré z batátů a parmazánu. Batáty původně pochází z mexického poloostrova Yucatán. Na talíř tak přinesou duch exotiky a svou oranžovou barvu udělají z celého pokrmu doslova umělecké dílo.

Bramborová kaše

A v neposlední řadě přichází na řadu i nestárnoucí klasika. Každá rodina má svůj unikátní recept, podle kterého kaši vaří. Někdo pro dochucení přidává muškátový oříšek, mrkev či křen, jiný zas kaši nedochucuje a na talíři ji jen posype nasekanou pažitkou.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se