5 tipů na cizrnové dobroty

Poslat přátelům @
  • 6. 1. 2017
  • Dietní jídlo
  • Zdraví
  • Přílohy

Věděli jste, že cizrně se přezdívá římský hrách či garbanzo a že pochází ze Středního východu? Nevěděli? A znáte rychlé recepty, kterými uspokojíte i ty nejnáročnější? Opravdu ne? Tak se pojďte s námi podívat na 5 jednoduchých tipů na cizrnové dobroty.

Pečená cizrna

Můžeme začít naprostou rychlovkou, kterou ohromíte své přátelé i rodinu. Čekáte příchod známých a nevíte, jakou dobrotou byste je překvapili, ale zároveň víte, že na přípravu máte jen několik málo minut. Pečená cizrna je tou ideální volbou. Plechovku slijete, cizrnu obalíte v koření a pečete. Ano, přesně! Tak jednoduché to je a věřte, že se po ní zapráší do pár minut.

Pomazánka z nakládané cizrny s žervé a sušenými rajčaty

Taky znáte ten pocit, když připravujete večer svačinu na druhý den, v lednici máte jen poslední zbytky, ale rádi byste konečně nějakou změnu? My tento pocit známe, a proto vám přinášíme cizrnovou pomazánku, která ve spojení s žervé a sušenými rajčaty dokáže vykouzlit úsměv na rtech každému.

Cizrnový krém se slaninou

Jsme milovníky polévek a věříme, že i vy jste. Jsme milovníky polévek, které jsme schopni uvařit do pár minut. Cizrnová polévka je pro nás jasným vítězem. Vyzkoušejte ji i vy.

Veganské chilli s cuketou, cizrnou a červenými fazolemi

Veganské cizrnové chilli je ideální volbou pro rychlý oběd, který vás zasytí, ale po kterém se budete cítit stále fit. Je ideální kombinací i pro milovníky pálivějších jídel. A pokud byste rádi tento recept podávali na oslavě pro své blízké, je možné jako přílohu dodat tortillové chipsy a každý si tak přijde na své.

Cizrnový salát s rajčaty a okurkou

Posledním z našich cizrnových receptů, které vás neokradou o příliš mnoho času, je lehký cizrnový salát s rajčaty a okurkou. Stačí vše nakrájet, umíchat zálivku dle návodu a máte hotovo. Jako příloha k masu či jen jako lehká večeře se nám tento salát zdá být ideálním.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se