Předsevzetí pro rok 2017: Starejte se o své tělo!

Poslat přátelům @
  • 6. 1. 2017
  • Zdraví

Snažte se vyhýbat stresu

Žijeme ve světě, který je zrychlený, plný dlouhé pracovní doby, nedostatku spánku a špatných stravovacích návyků. Je pravda, že stres je již běžnou součástí našich životů a trocha stresu může působit naopak i jako stimulant k podávání lepších výkonů ve všech oblastech života, ale zároveň vystavení našeho těla stresu může být cestou ke vzniku mnoha negativních faktorů jako nespavost, deprese či obezita.

Cestou k vyrovnanosti a lepší odolnosti mohou být meditace a jóga, které jsou jedním z nejlepších léků na stres. Zastavte se alespoň na okamžik a hluboce se nadechněte, protože je prokázáno, že hluboký nádech způsobuje pokles krevního tlak a následně tak i stresu.

Malé porce jsou cestou k úspěchu

Nečekejte na první den roku, abyste radikálně změnili své stravovací návyky. Změňte je ihned! Pravidelná strava se musí stát běžnou součástí vašeho každodenního života, ale jak začít? Ze začátku se hlídejte, abyste každý den snídali a pili dostatek čisté vody (alespoň šest sklenic denně), ale tím hlavním klíčem jsou malé porce - pravidelné, malé porce.

Omezte alkohol

Při nadměrné konzumaci alkoholu se zvyšuje riziko vzniku depresí, srdečních chorob, ale především negativně ovlivňuje chod celého vašeho těla. Sklenku vína si samozřejmě dát můžete, ale zároveň se vyvarujte pravidelnému požívání alkoholu. Nechte zregenerovat vaše játra a nezapomeňte prokládat alkohol dostatečným množstvím čisté vody.

Více pohybu

V době, kdy tráví většina lidí celý den sezením u počítače, je pohyb naprostou nutností a věřte, že vaše tělo si o pohyb samo řekne. Ze začátku postačí, pokud se vydáte po práci na procházku do přírody či se rozhodnete jít domů pěšky a vyhnete se tak dalšímu sezení v hromadné dopravě. Nemusíte měnit svůj život od naprostých základů, protože i nepatrné změny mohou vašemu tělu prospět. Začněte ihned a vaše tělo vás následně odvděčí.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se