Asijská kuchyně: Objevte její kouzlo

Poslat přátelům @
  • 31. 1. 2017
  • Asijská kuchyně
  • Na pánev
  • Zdraví

Asijská kuchyně jako taková zahrnuje například japonskou, indickou či thajskou kuchyni, které toho mají velmi mnoho společného, ale ve skutečnosti je každá naprosto výjimečná. Jednotlivé kuchyně se liší především kvůli podnebným rozdílům a dostupnosti lokálních surovin.

V indické kuchyni můžeme cítit opravdu silný arabský vliv. Při procházce indickým tržištěm ucítíme z jednoho rohu římský kmín a koriandr, z toho druhého sladkou vůni skořice či hřebíčku. Indové s oblibou připravují pokrmy v takzvané tandoori, což je veliká hliněná pec používaná při vaření a pečení. Mezi nejtypičtější jídla patří samozřejmě kuřecí kari, připravované též v tandoori, či naan - typický indický chléb.

Pokud se vzdálíme o pár set kilometrů dále do Vietnamu, setkáme se s mořskými plody, vepřovým masem, tofu, ale i kuřetem, rýží a bagetou bánh mí. Vyzkoušet můžete například skvělé asijské tofu kostky se zeleninou v kokosovém mléce.

Určitě se ptáte sami sebe, že pokud jsou dané kuchyně tak zdravé, jak asi mohou vypadat dezerty. V případě Japonska je místní specialitou spíše želé, sladkosti z rýžového těsta či ze zeleného čaje. Indie naopak využívá velké množství mléka, ze kterého spolu s dalšími surovinami vytvoří sladké kuličky. Pro Thajce jsou oblíbené dezerty z kokosu, kokosového mléka či rýže.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se