Kořenová zelenina: v těchto jídlech vám bude chutnat!

Poslat přátelům @
  • 31. 1. 2017
  • Vegetariánské jídlo
  • Zdraví

Mezi kořenovou zeleninu řadíme celer, mrkev, petržel a řepu. Jedná se o typicky českou zeleninu, která není co do chuti tolik oblíbená, obsahuje ale velké množství prospěšných látek a s trochou šikovnosti z ní jde vykouzlit i spousta překvapivě dobrých a chutných pokrmů.

Polévka z kořenové zeleniny

Začneme rovnou u české klasiky, jakou je polévka z kořenové zeleniny. Tato krémová polévka skrývá plno zdraví pod rouškou smetanové chuti. Není jí zkrátka co vytknout, zkuste a uvidíte sami.

Bio polévka s červenou čočkou

Pokud ani tak nehodláte překonat chuť kousků petržele a celeru, připravte si tuto výbornou bio polévku z červené čočky. Tento hladký krém vás zasytí natolik, že ho můžete podávat místo hlavního jídla.

Červené rizoto se zeleninou a houbami

Ozvláštnit si můžete jídelníček například tímto vynikajícím rizotem z bio červené rýže, která ozvláštní každý hlavní chod. Přestože se jedná o klasickou rýži, která pouze není oloupaná, slupka brání úniku důležitých vitamínů, které v sobě rýže má. Nejen že tedy rýže chutná o něco zvláštněji, je také zdravější a díky všem vitamínům a potřebným látkám je velmi vhodná pro vegetariány.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se