Na nový rok veganem? Poradíme, jak na to!

Poslat přátelům @
  • 31. 1. 2017
  • Dietní jídlo
  • Veganské jídlo
  • Vegetariánské jídlo
  • Zdraví

Prvním krokem, který by každý z vás měl učinit, je navštívení vegetariánské či veganské restaurace, abyste získali alespoň hrubý nástin, jak takový přechod může vypadat a jak pestrý váš jídelníček může být. A věřte, že pokud nechcete omezovat vaše přátelé, kteří se stravují naprosto běžnou stranou, máte možnost si zajistit i vy bezmasou variantu v jakékoliv restauraci - ať už se jedná o italské těstoviny, mexické tortilly či arabský falafel.

Pokud se děsíte přechodu z masové stravy na stravu čistě rostlinnou, mělo by být vaším další krokem informování se o alternativních výrobcích, díky kterým si jak chuťově, tak i nutričně nahradíte maso a mléčné výrobky - patří mezi ně například tofu, tempeh, seitan, sójové maso či rostlinné mléko.

Seznamte se se zásadami správné výživy! I přes velmi rozšířený mýtus nemá rostlinná strava velký problém se zajištěním bílkovin a železa. Obecně doporučujeme zvýšit příjem luštěnin, celozrnného pečiva, zdravých tuku, ovoce a zeleniny a doplňovat B12.

Nebojte se změnit svůj způsob života. Věřte, že vaše tělo vám změnu pozitivně oplatí. My si na závěr připravili tři tipy na veganské pokrmy, se kterými jistě můžete začít: cizrnové kari, veganské kuličky a veganská polévka

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se