Zbavte tělo škodlivých látek, zkuste jarní očistnou kůru!

Poslat přátelům @
  • 9. 4. 2015
  • Vegetariánské jídlo
  • Zdraví
  • Ovoce a zelenina

Pročistěte tělo bez hladovění

Jarní očistná kůra neznamená hladovět. Pouze upravte jídelníček, vynechejte škodlivé potraviny a věnujte se pár dní tomu, co jíte. Během jarní očistné kůry si hlídejte především příjem sacharidů a vlákniny. Vláknina je potřebná pro správné fungování střev a sacharidy jsou hlavním zdrojem energie.

Získejte energii

Naše tělo je po zimě unavené a vyčerpané, proto nám chybí energie nebo jsme dokonce stále unavení. Tělo je potřeba nastartovat. Zapomeňte na detoxikační přípravky, které slibují zázračnou očistu a vsaďte na vlastní recepty a potraviny. Úpravou jídelníčku se sníží energie, kterou tělo potřebuje na zpracování potravy a to prospěje fungování mozku.

Ovoce a zelenina jsou základ

Jídelníček odlehčete a upravte jak jen to půjde. Zkuste pár dní konzumovat pouze ovoce, zeleninu nebo koktejly z nich. Během dne si můžete dopřát celozrnné pečivo, rýži, ovesné vločky i brambory vařené ve slupce. Ze zeleniny je výborná zejména kořenová zelenina, jako je mrkev nebo řepa. Právě kořenová zelenina výborně pročistí játra. Nezapomeňte na zelí a rukolu, kterou můžete přidat do salátů i zeleninového smoothie. Výborný je zázvor a z ovoce ananas, mango, grep, hrušky a jablka.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se