Znáte exotické ovoce? Nebojte se jej vyzkoušet!

Poslat přátelům @
  • 15. 4. 2015
  • Zdraví
  • Sladké jídlo

Pitahaya

Pitahaya zaujme svým nezvyklým tvarem a je často označována jako dračí ovoce nebo jahodová hruška. Pitahaya pochází ze střední a jižní Ameriky a odtud se postupně rozšířila do ostatních zemí. Má více druhů a nejčastěji se setkáte s červenou s bílou dření. Samotná dřeň obsahuje černá zrníčka. Chuť ovoce je sladká a krémová s jemným aroma. Pokud ji chcete ochutnat, musíte nejprve odstranit kůru. Ovoce je bohaté na antioxidanty, rozpustné vlákniny a vitamíny.

Marakuja

Marakuja je plod mučenky jedlé. Purpurová barva a kulatý tvar marakuji nepřehlédnete. Slupka ovoce je silná a pevná. Uvnitř však najdete bílou dužninu a oranžovou dřeň se semeny, která můžete také konzumovat. Marakuja obsahuje vitamíny A, B, C vápník, železo a vlákninu. Zralý plod poznáte podle zvrásněné slupky. Používá se na ochucení nápojů, džusů, do ovocných salátů, dezertů nebo ke zmrzlině.

Karambola

Karambola nebo také čínská hvězdice je zajímavé ovce, které má hvězdicový tvar. Pod slupkou se nachází dřeň plná šťávy, se sladkokyselou a osvěžující chutí. Je výborná do ovocných salátů, které nejen ochutí ale i ozdobí. Karambolu můžete jíst i se slupkou. Je bohatá na vitamín C.

Physalis

Physalils má krásnou žluto-oranžovou barvu a tvar cherry rajčátka. Je obalena suchými drobnými lísky. Plody se jí s dužinou, mají svěží, šťavnatou, jemnou a sladkokyselou chuť. Zralé plody poznáte podle toho, že okvětní lísky jsou suché. Podává se ke sladkým dezertům i sýrům a masu.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se