Tipy pro začínající zahradníky

Poslat přátelům @
  • 16. 4. 2015
  • Zdraví

Začněte pěstovat jednoduché rostliny

Neklaďte si příliš vysoké cíle. Začněte s pěstováním nenáročných rostlin, které snesou méně kvalitní půdu, proměnlivé počasí a podobně. Z kvetoucích keřů je nenáročná například Zlatohlavá zlatice, ze zeleniny začněte s hráškem, cuketami nebo dýněmi. Z ovoce začněte s malinami a ostružinami.

Rozmyslete si, kde budete co pěstovat

V závislosti na ploše, slunečním svitu, rozmístění objektů, které dělají stín a podobně si rozmyslete, co kde budete pěstovat. Také vezměte v potaz to, kolik místa zaberou rostliny, až naplno vyrostou. S tím je důležité počítat při zasazení sazenic.

Nakupte správné nářadí

Rozmyslete si předem, jaké nářadí při práci se zahrádkou využijete. Pokud máte malý kousek zahrádky, stačí vám pouze malé sady nářadí. U větších ploch je nutné investovat do pořádné výbavy.

Zkontrolujte kvalitu půdy

Než začnete cokoliv pěstovat, projděte si kvalitu půdy. Zeptejte se sousedů nebo si všímejte toho, jakým rostlinám se v okolí vašeho domu nebo zahrádky daří. Pozorovaní vám pomůže v budoucím pěstování.

Hledejte informace

Knihy, internet, diskuzní fóra jsou před začátkem zařízení zahrádky vašim nejlepším přítelem. Hledejte informace, které mohou být užitečné a ušetří vám peníze i starosti.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se