Jak se obejít bez laktózy? Jde to!

Poslat přátelům @
  • 30. 4. 2015
  • Jídlo s nízkým obsahem laktózy
  • Zdraví

Pokud trpíte nesnášenlivostí laktózy, není dnes problém zakoupit bezlaktózové produkty. Na českém trhu je v této oblasti významná značka Meggle, jejíž produkty bez laktózy se mohou pyšnit vysokou kvalitou, plnohodnotnými výživovými hodnotami i skvělou chutí.

Pijte bezlaktózové mléko

Klasické mléko nahraďte mlékem bez laktózy - vyzkoušejte právě bezlaktózové mléko od Meggle. Toto mléko má lahodnou a lehce sladkou chuť. Nemusíte se bát, že by tělo bylo ochuzeno o kvalitní minerály a látky obsažené v mléce. Bezlaktózové mléko má stejně jako to klasické hodně vápníku i bílkovin. Díky tomu je plnohodnotnou náhradou.

Vařte s bezlaktózovou smetanou

Udělejte si chutnou svíčkovou nebo další pokrmy, k jejichž přípravě je nutná smetana na vaření. Nahraďte ji bezlaktózovou smetanou, se kterou můžete připravit chutné pokrmy.Bezlaktózová smetana je chutná a lahodná. Skvělá do polévek, omáček i jiných jídel.

Oslaďte si život bezlaktózovou smetanou ke šlehání

Pokud máte rádi šlehačku, nemusíte se jí vzdát, ani když trpíte laktózovou intolerancí. Udělejte si chutné dezerty díky bezlaktózové smetaně nebo si ji přidejte do kávy. Smetana bez laktózy je stejně chutná jako klasická.

Jídelníček bez laktózy samozřejmě není nikterak složitý. Většina potravin laktózu neobsahuje, proto se nemusíte vzdávat masa, oříšků, luštěnin ani ničeho podobného. Důležité ale je vyvarovat se hotovým výrobkům a nahradit běžné mléčné výrobky za bezlaktózové. Používáte mléčné produkty bez laktózy? Napište nám do komentáře, jak jste s nimi spokojeni.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se