Trpíte laktózovou intolerancí? Toto jsou 3 příznaky, které nesmíte podcenit...

Poslat přátelům @
  • 30. 4. 2015
  • Jídlo s nízkým obsahem laktózy
  • Zdraví

Nadýmání

Prvním z příznaků a reakcí na mléčné výrobky je nadýmání neboli plynatost. Ta se může dostavit hned nebo po několika minutách, co jste snědli mléčný produkt. Nadýmání vede k nafouklému břichu a říhání.

Bolest břicha

Křeče a nepříjemná bolest břicha jsou dalším z hlavních příznaků. Kromě toho se může dostavit pocit plnosti. Zpozornět byste měli hlavně v okamžiku, kdy je břicho citlivější, v jeho oblasti cítíte nepříjemný tlak a váš žaludek začne vydávat nežádoucí zvuky.

Průjem

Jakmile máto problém s rozštěpením laktázy, začne se střevo pokoušet o naředění obsahu. To vede k průjmu, který by vás měl varovat, že je něco špatně. Průjem mohou doprovázet i již zmíněné bolesti břicha.

Ačkoli se nemusí nutně jednat o laktózovou intoleranci, není dobré tyto prvotní varovné příznaky podceňovat. Pokud se pravidelně potýkáte s jedním nebo více zmíněnými příznaky, navštivte lékaře. Lékař vás vyšetří a bude-li potvrzena intolerance laktózy, je třeba upravit svůj jídelníček, respektive mléčné produkty vyměnit za bezlaktózové. Trpíte intolerancí laktózy? Jak jste to zjistili vy? Napište nám do komentářů a pomozte ostatním.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se