3 dobré důvody, proč vyzkoušet bezlepkovou dietu

Poslat přátelům @
  • 25. 6. 2015
  • Bezlepkové jídlo
  • Zdraví

Začít držet bezlepkovou dietu znamená, že se vzdáte všech potravin, které obsahují lepek. Vše co bylo vyrobeno z žita, ječmene a ovsu je nevhodné. Jaké výhody má bezlepková dieta?

1. Lepší zažívání

Pokud se vzdáte lepku, může vám to přinést několik výhod. První z nich je lepší zažívání. Stále více lidí trápí problémy s poškozením střev, které je nutné odstranit vynecháním lepku. K problémům dochází vlivem škrobu, který ve střevech slepuje klky, a tak zmenšuje trávící plochu. Dochází pak k různým zažívacím potížím, které bezlepková dieta odstraní. Pokud se rozhodnete držet bezlepkovou dietu, konzultujte to se svým lékařem. Dieta je totiž primárně určená pro ty, kdo trápí nesnášenlivost lepku. Příjem pečiva můžete jen omezit.

2. Snížení hmotnosti

Vynechání lepku často vede ke snížení hmotnosti. Je však dobré změnit jídelníček celkově. Pokud držíte bezlepkovou dietu jen proto, abyste zhubli, nezapomeňte zařadit do jídelníčku ovoce a zeleninu. Pozorně také čtěte obsah bezlepkových produktů, které jsou sice zdravé, ale mohou být kalorické. Jejich úkolem je pomoci všem, kdo trpí nesnášenlivostí lepku.

3. Zrychlení metabolismu

Omezení nebo vynechání lepku může pomoci také se zrychlením metabolismu. Pokud se vám nedaří hubnout a máte pomalý metabolismus, omezte přísun potravin s lepkem. 

Bezlepkovou dietu berte jako inspiraci a pokud nemáte problémy s lepkem, mouku zcela nevynechávejte, spíše jen omezte její množství.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se