Čerstvé saláty z pole přímo na stůl

Poslat přátelům @
  • 20. 10. 2014
  • Veganské jídlo
  • Vegetariánské jídlo
Čerstvé saláty z pole přímo na stůl

Na počátku stála rodinná firma Montano Valtr, která se zabývala zejména pěstováním zeleninové sadby. V současnosti společnost produkuje široký sortiment zeleniny a v poslední době se zaměřuje také na pěstování sadby různých druhů salátů.

Rodinná tradice aneb z otce na syna

U zrodu společnosti stál pan Josef Valtr, který již před několika lety firmu předal svému synovi Tomáši Valtrovi. Ten společně s dalšími 250 spolupracovníky dále podnik rozvíjí. Úspěšné české firmě se díky zahraniční investici G´s Group Holding z Velké Británie naskytly zcela nové podnikatelské možnosti. Mezi další zemědělské činnosti patří kromě zeleniny a salátů také pěstování polních plodin, obilovin, řepky, máku a krmných plodin pro živočišnou výrobu. Dále se společnost specializuje na pěstování polní zeleniny a květin.

Zahájení spolupráce se strategickým partnerem

Jedním z klíčových okamžiků vývoje firmy bylo zahájení spolupráce se společností Tesco, která trvá dodnes. V posledních letech firma dodává více než 40 % své celkové zeleninové produkce do obchodů Tesco po celé České republice, Slovensku, Polsku a Maďarsku. Před patnácti lety hospodařila firma Montano Valtr zhruba na 300 hektarech pozemků v Polabí, dnes patří k největším producentům zeleniny v ČR. Hospodaří na 2500 hektarech a zeleninu pěstuje na 500 hektarech. Specializuje se na pěstování cibule (150 hektarů) a zejména na pěstování různých druhů salátů (350 hektarů).

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se