5 otázek pro blogerku Zuzku z blogu I Love Italy

Poslat přátelům @
  • 11. 8. 2015
  • Italská kuchyně

1. Co vás vedlo k založení blogu I Love Italy?

Byla to vlastně úplná náhoda. Během života v Itálii se mi podařilo nashromáždit spoustu receptů, které jsem měla různě napsané v takovém bločku. Začalo to být nepřehledné a tak jsem se rozhodla je nějakým způsobem uspořádat a založila jsem si blog, do kterého jsem kromě receptů chtěla vkládat i různé informace o Itálii.

2. Co máte na Itálii nejraději?

Itálii mám ráda celou, právě takovou jaká je, i s jejími nedostatky jako je italská nedochvilnost, spousta času na všechno nebo třeba pravidelná zpoždění vlaků. Samozřejmě mám ráda všeobecně známé věci jako je moře, sluníčko nebo jídlo. Na Italech nejvíce oceňuji jejich přátelský charakter a pozitivní náladu. Mám ráda ten pocit, když přijdu do baru, obchodu nebo jen stojím na zastávce, a začne se s vámi s úsměvem na tváři bavit neznámý člověk. Jen tak, protože si chce prostě popovídat. To samé se týká i jejich vstřícnosti. Kdykoliv jsou vám totiž ochotni pomoci, v jakékoliv situaci. Italové se umí bavit a užívat si života. Je to tedy všechno dohromady, ale pokud bych měla určit jednu věc, kterou mám nejraději, tak to bude rozhodně italské jídlo.

3. Jaký recept vaříte nejčastěji?

Nejradši vařím recepty, které zaberou málo času a přitom jsou skvělé. Mezi ty můžu zařadit třeba spaghetti alla carbonara, spaghetti aglio olio peperoncino nebo spaghetti alla putanesca. Často vařím i frittatu, na jakýkoliv způsob, nejlépe třeba s cuketou nebo cibulkou. Kromě těchto rychlých mám samozřejmě své oblíbence, jako jsou lasagne nebo cannelloni. Ty vařím moc ráda, ale rychlé ani snadné rozhodně nejsou. Zato jsou ale naprosto vynikající. Miluju hlavně ten pocit, když vařím lasagne někomu, kdo je nikdy nejedl a měl k nim vždycky výhrady, a když je potom poprvé ochutná ode mně a ještě si přidá další porci :-)

4. A je nějaké italské jídlo, které u vás nikdy nenajdeme?

Realita je taková, že italských receptů existuje strašná spousta. Každý region má své speciality. Proto u mě určitě nenajdete jídla, se kterými jsem se třeba ještě nikdy nesetkala a o kterých nevím, že třeba existují.

5. Jaký je Váš cíl, kterého chcete s blogem dosáhnout?

S blogem mám plánů spousta, všechny vám ale neprozradím :-) Určitě se budu dál snažit zvyšovat kvalitu fotek, článků a informací, aby si každý čtenář našel na blogu to své, co má na Itálii rád.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se