VINOTÉKA

POZNEJTE VÍNA Z CELÉHO SVĚTA A OBJEVTE CHUTĚ, KTERÉ SE SKRÝVAJÍ V NAŠÍ VINOTÉCE. NAŠE SOMMELIÉRKA EVA SVOBODOVÁ VÁM PORADÍ, JAK SPRÁVNĚ VYBRAT TO PRAVÉ VÍNO. KAŽDÝ MĚSÍC VÁM ZDE PŘEDSTAVÍME NOVÉ VINAŘSTVÍ Z ČECH I MORAVY. TENTO MĚSÍC SE MŮŽETE TĚŠIT NA ZNOJEMSKÉ VINÁŘSTVÍ ZNOVÍN.

Bílá vína Růžová vína Červená vína Šumivá vína
Česká republika Francie Španělsko Chile Austrálie Nový Zéland Německo Itálie
Frankovka Müller Thurgau Veltlínské zelené Modrý portugal Rosé Rulandské modré Ryzlink rýnský Ryzlink Vlašský Sauvignon Svatovavřinecké Veltlínské Zelené Zweigeltrebe Rulandské šedé

DOPORUČENÁ VÍNA

ČLÁNKY

Nejlepší vegetariánské recepty s vínem

  • VINOTÉKA

Víno se skvěle hodí hlavně k masu i sladkým pokrmům. Nesmí chybět ani v kombinaci se zeleninou. Proto jsme vybrali 5 nejlepších vegetariánských receptů s vínem. Pokud rádi vaříte s vínem, zkuste recepty bez masa.

5 nejlepších masových receptů s vínem

  • VINOTÉKA

Nebojte se přidávat víno do jídla, má totiž schopnost zvýraznit jeho chuť. K masu se nejvíce hodí červené víno a k rybám je vhodnější bílé. Využít můžete i víno růžové a to na přípravu sladkých pokrmu. Zkuste 5 nejlepších masových receptů s vínem a posuďte sami.

Hroznové víno: kuličky plné živin

  • VINOTÉKA

Zelené, fialové či růžové hroznové víno je skvělé ovoce. Kromě chuti však ukrývá i mnoho vitamínů. Hroznové víno jsou zkrátka kuličky plné zdraví.

Víno nadivoko? Vyzkoušejte 3 nejlepší recepty!

  • VINOTÉKA

Víno a zvěřina patří k sobě. Zvěřinové maso je chutné i zdravé. Je bohaté na vitamíny A i B. Obsahuje také mnoho nenasycených mastných kyselina a minerálů. Víno nadivoko? Vyzkoušejte 3 nejlepší recepty!

Citáty o víně: k zamyšlení i pobavení

1
  • VINOTÉKA

S vínem je spojeno mnoho citátů. Některé vás rozesmějí a jiné donutí k zamyšlení. Jaké citáty o víně patří k nejznámějším a kdo je vlastně řekl? Přečte si je také, na pobavení i zamyšlení.

Připravujeme vinnou párty

  • VINOTÉKA

Uspořádejte večírek pro své přátele a známé. Připravte vinnou párty. Jak na to? Poradíme vám! Nemusíte být znalci vín, stačí že vám víno chutná. Pusťte se do ochutnávky kvalitních a dobrých vín.

Červené nebo bílé víno - rozdíl pro organismus

  • VINOTÉKA

Bílá i červená vína jsou oblíbeným nápojem, ale které z těchto vín je zdravější? Červené nebo bílé víno, jaký je to rozdíl pro organismus? Přečtěte si, které z vín přináší tělu více potřebných vitamínů.

5 nejlepších jídel s obsahem vína

  • VINOTÉKA

Dobré víno se používá nejen na pití, ale také na vaření. Víno na vaření by mělo být dobré a kvalitní, tedy takové, jaké bychom sami pili. Pokud se chystáte na vaření, zkuste 5 nejlepších jídel s obsahem vína.

Další články pro vás připravujeme