Připravujeme vinnou párty

Poslat přátelům @
  • 29. 4. 2015
  • VINOTÉKA

Vyberte od každého vína něco

Základem každé vinné párty je velký výběr vín, která se budou v průběhu večera ochutnávat. Připravte tedy bílá, červená i růžová vína. Nezapomeňte však ani na oblíbená šumivá vína. Vína by měla být česká i zahraničí, ať mají hosté možnost srovnání. Vrcholem vinné párty pak může být ochutnávka nějakého archivního vína, záleží na možnostech hostitele. Párty si můžete zpestřit ochutnávkou se zavázanýma očima a hádat barvu vína nebo druh.

Připravte chutné pohoštění

K vínu bude potřeba nějaké menší pohoštění, aby hosté nedostali hlad. K vínům se hodí hlavně sýry, olivy a jednohubky. Pokud se vám nechce chystat s pohoštěním, nakupte brambůrky, oříšky a slané tyčinky. Jestli ve výběru pohoštění tápete, připravte něco z našich receptů, například domácí slané chipsy nebo hovězí carpaccio.

Nezapomeňte na výbavu

Aby hosté měli víno z čeho ochutnávat, budou potřeba skleničky. Nezapomeňte však na to, že skleničky musíte vybrat podle druhu vína. Skleničky by měly být hlavně čisté a čiré. Seřaďte je pro hosty a na začátku jim můžete vysvětlit, na jaké víno se používá která sklenička. Na vinné párty by neměla chybět ani nálevka, díky které se vám bude víno snadno podávat. Nezapomeňte na dobrou vývrtku.

KOMENTÁŘE

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se

SOUVISEJÍCÍ RECEPTY