Citáty o víně: k zamyšlení i pobavení

Poslat přátelům @
  • 30. 4. 2015
  • VINOTÉKA

Citáty slavných

Známé světové osobnosti si také čas od času dopřáli skleničku vína a vínu věnovaly i moudré citáty. Například Shakespear řekl, že “dobré víno je dobrý přítel, když s ním dovedeme zacházet”. Ani slavný anglický filozof, vědec a politik Francis Bacon nezůstal pozadu. Jeho citát zní: “K topení je nejlepší staré dřevo, k pití staré víno, k důvěrným sdělením staří přátelé a ke čtení staří autoři”. Připomenout stojí za to také citát Vicotora Huga: “Bůh stvořil pouze vodu, ale člověk vytvořil víno”. Velice známý je citát Louise Pasteura, který řekl: “Ve víně je pravda”.

Vtipné citáty

Pro zasmání jsme vybrali několik vtipných citátů o víně. Slavný Jan Werich řekl: „Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl“. Neznámý autor prohlásil: “Ve víně je pravda, ale nikdo neví, ve které lahvi konkrétně”.

Citáty k zamyšlení

Některé citáty nás však donutí k zamyšlení. Například moudrý citát Samuela Johnsona je dobrý příkladem: "Díky vínu se člověk většinou líbí sám sobě,což však vůbec neznamená, že se většinou líbí jiným".Podobně je tomu u českého přísloví, jehož autor je neznámý: "Jsou dvě věci, které se získávají stářím - dobré víno a přátelé". Hodně pravdy je také v citátu Gottfrieda Kellera: “Když vchází víno, odchází tajemství”.Jaký je Váš oblíbený citát o víně či jiný, který máte rádi?

KOMENTÁŘE (1)

  • Tomáš Topol
    07.05.2015 09:42

    Znalost vína a výchova patra mohou být pramenem velké radosti po celý život (Ernest Hemingway)

    Odpovědět

Pro přidávání komentářů se musíte . Pokud ještě nemáte svůj účet, vytvořte si jej prosím. Registrujte se

SOUVISEJÍCÍ RECEPTY